Оцінка збитку при ДТП

 

Найчастіше автоекспертиза проводиться в результаті дорожньо-транспортних пригод. Для того щоб вирішити хто правий, хто винен і яка сума заподіяної шкоди потрібна оцінка збитку при ДТП. Така процедура проводиться як для оцінки збитку, так і для перевірки висунутого збитку і його заперечування в страховій компанії або в суді. У більшості випадків оцінка збитку при ДТП проводиться страховою компанією. Але, в деяких випадках ця оцінка може бути не зовсім коректною, оскільки страхова компанія зацікавлена ​​у власній вигоді. Для того, щоб оскаржити результати страхової компанії завжди можна найняти незалежних експертів, оцінка збитку після ДТП, проведена ними може користуватися великою довірою і іноді відрізнятися від попередньої. За підсумком, страхова компанія зобов’язана буде прийняти результати незалежної експертизи і компенсувати збиток згідно їх оцінки.

Процедура оцінки збитку після ДТП

У загальних рисах, оцінка збитку при ДТП складається з декількох етапів і є складним процесом. В першу чергу фахівці визначають місце, дату і час огляду автомобіля. Сам огляд звичайно проводиться протягом одного дня, після цього складається акт огляду, в якому обов’язково повинні бути присутніми фото і відео процедури оцінки. Ще протягом двох днів буде проводитися сама оцінка збитку від ДТП, а саме процедура розрахунку вартості збитку. Всі отримані результати вказуються в звіті, який візується і є законним документом.

Розглянемо детальніше, що конкретно містить у собі незалежна автоекспертиза. Проводячи незалежну автоекспертизу після ДТП фахівці повинні описати всі пошкодження, а також їх характер. Крім того, повинна бути встановлена ​​причина їх виникнення. На основі отриманих даних оцінка збитку автомобіля після ДТП триває, і фахівці роблять висновок про необхідний обсяг і вартості ремонтних робіт. Власне всі ці роботи проводяться в два етапи. Спочатку складання акта огляду, а потім оцінка збитку. Розглянемо про етапи.

Огляд і складання акта

Даний етап незалежної автоекспертизи ДТП починається з перевірки документів, визначення і фіксації всіх пошкоджень автомобіля і розподіл їх на дві групи: ушкодження, отримані внаслідок ДТП та пошкодження, отримані раніше. Фахівці визначають масштаб необхідних ремонтних робіт, а також їх вартість. Якщо ж автомобіль не підлягає ремонту, то проводиться оцінка придатних залишків. Необхідно пам’ятати, що оцінка збитку автомобіля після ДТП повинна бути зафіксована за допомогою фотографій і відео. Важливо щоб на цих матеріалах завжди був присутній реєстраційний номер автомобіля, інакше в їх справжності обов’язково засумніваються.

За підсумком першого етапу складається акт, який повинен бути підписаний експертом, який проводив огляд, а також його свідками.

Розрахунок збитку після ДТП

Другим етапом є розрахунок вартості необхідного ремонту, або компенсації, в разі якщо автомобіль не підлягає відновленню. Для об’єктивної оцінки фахівці користуються даними про пошкодження автомобіля, отриманими на першому етапі. В розрахунках завжди використовується середньоринкова вартість роботи і деталей. Важливо те, що сума на ремонт не може перевищувати вартість автомобіля, якщо ж вона перевищена, то автомобіль вважається не підлягає ремонту. Результати першого та другого етапу оцінки викладаються у звіті, який підписується оцінювачем і передається замовнику. Цей комплект документів необхідно передати в страхову компанію і чекати компенсації.

Якщо у Вас виникли питання щодо розрахунку збитку після ДТП, а також вартості улуг, фахівці нашого контакт центру цілодобово будуть раді на них відповісти.

Адрес: г. Киев, ул. Полковника Шутова 9А, офис 526, показать на карте

По телефонам: тел.: +38 (044) 331-1-332, +38 (094) 831 13 32

e-mail: b_assist@ukr.net