08 Nov 2013

В Україні може закритися ще декілька банків

0 Comment
В Україні може закритися ще декілька банків

В Україні може закритися ще декілька банків

Ціла низка великих європейських банків нині шукає можливості для якомога безболіснішого виходу з українського ринку. Про це йдеться у звіті світової інформаційної компанії IHS. Причому експерти називають три конкретні фінансові групи – власників Укрсоцбанку, Правекс-банку та «Райффайзен Банку Аваль».

У дослідженні банківських ринків, проведеному згаданою компанією, український ринок фінансових послуг названий одним з найбільш ризикованих через політичну напруженість в країні, повідомляє UBR.ua.

«Враховуючи те, що Україна зараз знаходиться на межі рішучих і далекосяжних політичних кроків, три найбільших кредитори з Центральної та Східної Європи розглядають можливість покинути країну. Італійські банки UniCredit і Intesa Sanpaolo офіційно шукають покупця для своїх українських підрозділів, у той час як австрійський Raiffeisen заявив, що поки розглядає свої варіанти дій щодо України», – йдеться у звіті IHS.

У документі також наголошується, що «в жовтні команда з вимірювання банківських ризиків компанії IHS знизила прогноз за українськими показниками в рейтингу ризиків зі стабільного на негативний на тлі погіршення макроекономічного дисбалансу України, в поєднанні з недавнім політичним тиском, який може мати серйозні наслідки для фінансової стабільності».

Групі UniCredit в Україні належить ПАТ «Укрсоцбанк», Intesa Sanpaolo – ПАТ «Правекс-банк».

Як повідомляв Економіст, лише в нинішньому році український банківський ринок покинули шведський Swedbank, австрійський Erste Bank, Кредитпромбанк в особі 28 іноземних компаній, що володіли 48% його акцій, і грецька Alpha Bank Group, колишній власник Астра Банку (2013).

Окрім того, наразі виставлені на продаж такі банки з іноземним капіталом як Platinum Bank та Марфін Банк.

По материалам: UJ Економіст