12 Jul 2012

Українцям радять запасатися доларами

0 Comment

Найвигідніше тримати заощадження у доларах і на короткостроковому депозиті в банку.

Таку думку висловили експерти, опитані виданням “Фокус”.

“Очікувати зміцнення курсу євро ми не можемо. Він буде або триматися, або слабшати щодо долара. Долар буде в дефіциті. Тому гривня щодо долара в таких умовах буде слабшати, а якими темпами – залежить від валютної політики НБУ”, – сказав президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Фінансовий аналітик Ерік Найман також ставить на долар і на короткострокові вклади.

“Залишати гроші удома – це слабкий вибір, тому що втрачається їх прибутковість. Частково купувати долари варто. На всякий випадок. Перестрахуватися”, – сказав він.

Керівник інформаційно-аналітичного центру Forex Club в Україні Микола Івченко, навпаки, радить українцям тримати свої заощадження в гривні.

“До кінця місяця долар буде стабільний. До деякого збільшення вартості долара може призвести закінчення “Євро-2012″, але тиск на гривню навряд чи буде значним”, – зазначив експерт.

За словами експерта, з точки зору математики, депозити в гривні більш привабливі, ніж у доларах.

“Тобто зараз ми віддаємо перевагу гривні. Але для тих людей, які схильні до панічних настроїв, можна залишити частину заощаджень в доларах”, – зауважив він.

Що стосується євро, Івченко не радить українцям поспішати його купувати.

“Стрибок ціни євро в п’ятницю і 2 липня пов’язаний з тим, що лідери єврозони намагаються щось зробити, розширили повноваження фонду європейської стабільності, залишаються невирішеними і важливі питання. Ми припускаємо, що вартість євро ще може знизитися”, – припустив Івченко.

Експерт наголосив, що оптимальною для заощаджень є гривня.

“Але не просто гривні, а саме депозиту в національній валюті, тому що просто так тримати гроші в гривні немає сенсу, потрібно, щоб вони працювали “, – додав він.