25 Oct 2013

Українцям радість – економіці біда: скоро депозити можуть різко подорожчати

0 Comment
Українцям радість - економіці біда: скоро депозити можуть різко подорожчати

Українцям радість – економіці біда: скоро депозити можуть різко подорожчати

Українські банки в листопаді-грудні можуть підвищити депозитні ставки до 22-25%.

Про це пише журнал “Фокус”.

За словами директора з маркетингу та розвитку продуктів Platinum Bank Анджея Олійника, вже зараз на ринку видно тренд підвищення ставок за короткостроковими вкладами у гривні.

“У найсміливіших сподіваннях можна припустити, що, враховуючи також і макроекономічну ситуацію, ставки за такими внесками можуть підскочити до 22-25%”, – сказав Олійник.

Однак для економіки наслідки такого підвищення депозитних ставок будуть негативними. Адже вартість депозитів фізичних осіб перекладається на ціну кредитів для бізнесу. Взяти кредит за прийнятною ціною під капітальні інвестиції фактично нереально.

Розраховувати на здешевлення кредитів варто не раніше 2014 року. Швидше за все, це буде лише відкат процентних ставок до нинішнього рівня.

Зазначимо, за даними Національного банку України (НБУ), українські банки пропонують короткострокові депозити у гривні для фізосіб у середньому під 16,9% річних.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович вимагає знизити ставки за кредитами для підприємств як мінімум до 14% річних до кінця року.

По материалам: Gazeta.ua