18 Oct 2013

Прихильники гривні збагатилися на 20%

0 Comment
Прихильники гривні збагатилися на 20%

Прихильники гривні збагатилися на 20%

На сьогоднішній день найпривабливішими для клієнтів є депозити в національній валюті. Різниця в процентних ставках валютних і гривневих внесків становить майже 10%. Таку думку висловив виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ), глава правління «Укргазбанку» Сергій Мамедов.

«Якщо ми візьмемо минулий рік, коли постійно чули розмови про те, що курс буде 9-11 грн, то ті люди, які повірили гривні, отримують дохід майже 20%. Ті, хто залишився в іноземній валюті, одержали 3,5 %, від чинних 10% за ставками», – відзначив фінансист.

У зв’язку із цим він констатував зміну структури депозитного портфеля банків. За словами Мамедова, депозитів у валюті стає менше, тоді як обсяг внесків у гривні зростає. «На сьогоднішній день обсяг депозитів у гривні становить 57%. Якщо ми будемо брати на початок року – було 51%», – проілюстрував банкір.

На його думку, ця обставина викликана діями Нацбанку, зокрема, з розвитку безготівкових розрахунків, а також жорсткості резервування за валютними внесками.