27 Nov 2013

Обвал гривні може відбутись найближчим часом

0 Comment
Обвал гривні може відбутись найближчим часом

Обвал гривні може відбутись найближчим часом

Обвал української національної валюти може відбутися в разі непідписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом 29 листопада у Вільнюсі, оскільки зупинка євроінтеграції значно знизить і без того не надто високий рівень популярності країни в очах інвесторів.

Так прокоментував рішення Кабінету міністрів України призупинити підготовку до підписання УА з ЄС керівник аналітичного підрозділу групи ICU («Інвестиційний капітал Україна») Олександр Вальчишен, повідомляє UBR.ua.

«Такий крок буде сприйнятий негативно, оскільки в черговий раз доведе, що уряд України не готовий, не бажає і, ймовірно, боїться проводити реформування на макрорівні. Не косметичні реформи, а справді серйозні зміни у фіскальній і монетарній сферах», – переконаний аналітик.

Вальчишен також зауважив, що на даному етапі через велику кількість внутрішніх проблем у Російській Федерації її уряд навряд чи зможе надати Києву фінансову допомогу в тій мірі і в тій кількості, яка дозволить Україні уникнути серйозних макрореформ. Інакше кажучи, українському уряду, так чи інакше, все ж доведеться здійснити необхідні зміни.

«З цієї причини зростає ризик, що економіка країни з нинішнього стану рецесії досить швидко перейде в стан депресії, тобто тривалого і глибокого скорочення рівня життя і доходів», – підсумував експерт.

По материалам: UJ Економіст