10 Oct 2013

Долар може впасти до 4 грн./дол.

0 Comment
Долар може впасти до 4 грн./дол.

Долар може впасти до 4 грн./дол.

У разі дефолту США, який реально може статися 17 жовтня, обмінний курс української національної валюти зміцниться до 4 грн. / дол. Таку думку висловив глава Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Він пояснив, що зараз в Україні Національним банком формується тільки курс гривні за долар. Курс гривні до євро обчислюється множенням доларового курсу в Україні на світове котирування дол. / євро.

” Якщо долар у світі після дефолту піде вниз, а впасти він може аж до 2 дол. / євро і навіть нижче, то не виключено, що влада прив’яже нашу валюту до євро. У такому випадку при збереженні нинішнього курсу гривні до євро долар може обвалитися до 4 грн. / дол “, – сказав О.Охріменко.

У свою чергу, глава Асоціації українських банків Олександр Сугоняко підкреслив, що наша економіка не зможе швидко відв’язатися від долара. ” Гігантська частину активів і пасивів в Україні зосереджена саме в американській валюті. У ній номіновано зовнішньоекономічні договори по металу, сільгосппродукції, енергоносіям і хімії “, – пояснив він.

За оцінками експертів, на поточний момент близько 65-70 % зовнішніх контрактів виражені в доларі, і їх перепідписання в іншій валюті може зайняти від 6 до 12 місяців. Разом з тим від дефолту США і зміцнення гривні Україна може виграти – оскільки, за даними Нацбанку, 77 % зовнішнього боргу країни номіновано в доларі, і в разі обвалу американської валюти цей борг серйозно здешевиться.

По материалам: minprom.ua